KONST / Litografier / Färglitografier 13778001
nr 1377 8001
Lowell Nesbitt
(1933-1993), USA
Färglitografier, 2 st. Signerade, numrerade 37//99 respektive 37/99, daterade 1972. Oramade lösa blad, 74x58 cm
Lowell Nesbitt, amerikansk bildkonstnär född 1933, död 1993.
Utrop:
300 kr
Såld:
250 kr
måndag 8 februari 2021
kl 18:06:32
100 kr
200 kr
Lowell Nesbitt
Läs mer om Lowell Nesbitt